20. 12. 2013 Hektický prosinec pro nás i Karoška...

 

Měsíc prosinec byl u nás stejně jako ve všech rodinách, kde je malé miminko hektický, jelikož naše Terezka prožívala své první vánoce a tak nesmělo chybět nic od slavnostních rozsvícení stromků,  vánoční besídky synovce Kubíčka, Mikuláše, cukroví a samozřejmě Ježíška.....ke všem krásným momentům jsem já byla 14 dní v nemocnici a tak nebyl ani čas něco dalšího podnikat!

Karošek měl první polovinu prosince, jak vánoce mají být,  "požehnanou"... a tak nám dovolte, představit Vám další dvě nevěsty, které za chlupáčem dorazily! Věříme, že obě setkání budou úspěšná a na počátku měsíce února se dočkáme dalších miminek našeho Kara. Veškeré informace o nevěstách najdete v linku Plánovaná krytí! Potvrzení březosti fen budeme vědět za cca 14 dní, ale již nyní je možné si předběžně rezervovat štěňátko a tak neváhejte kontaktovat nás či chovatelek fenek.

 


25. 11. 2013 Karo má novou prezentaci chovného psa..

 

Novou prezentaci Karoškovi udělala slečna Tereza Turková a já ji za ni moc a moc děkuji. Prezentace je trvale uložena v linku Caraibo M.D. - záložka prezentace chovného psa.

Nové fotky jsme dostali od Atyny a Aidena Na3 a moc za ně děkujeme majitelům.  Fotečky jsou přidány do osobních prezentací štěňátek do  linku Potomci - A vrh NA3 individuální prezentace

 


9. 11. 2013 Hovawartí školička ve Štěpánově u Olomouce

 

Jak už jsem psala minule, v sobotu jsem se vydala- poprvé bez Terezky, kterou hlídali prarodiče- do Štěpánova na školku. Počasí teda nevypadalo této akci nakloněné, ale nakonec jsem to všichni- lehce obahněni - ustáli...

Na výlet jsem sebou vzala i taťku Kara, aby se juknul na ten svůj "potěr" .
Z Karových potomků v CHS Gigi Haf se účastnili plaví kluci Ares, Akim a Alex - všichni plaváčci jsou krásné barvy, mají úžasné hlavy a hlavně perfektní černý pigment nosu! Navíc mají výborné povahy a slušné chování- za což děkuji majitelům . Trošku bude u kluků potřeba zapracovat na kondici  a hlídat misku...

Z Gigihafíků dorazily ještě holky Airin - celý tata, jak znaky, tak v povaze a Angie - opět nádherná plavanda! I holčičky byly šikovné, Angience se moc nezdálo nové prostředí a chvilku jí trvalo než si zvykla na množství lidí, ale nakonec to zvládla!


Z Na3 miminek jsem se mohla pomuchlovat s Asberrym- šibalským černouškem, Ancorry a Aerin- velmi šikovné a poslušné holčičky, které jsou jak přes kopírák!

Všechny děti mi udělali obrovskou radost- opravdu jsem z nich nadšená a hrdá!

Na školce s námi byla i Karova maminka Ashera Moravia Diamond, které už táhne na 10.rok a i přesto je ve výborné kondici, stále skvěle cvičí a navíc se stále modelkou pro ukazování zubů...stejně jako Kara, ji však vnoučata nějak nebrala a radši společně se svým synkem sháněli něco k snědku. Karoš zas neustále pozoval a předváděl výstavní postoj sám od sebe...tak mu teta Martina zkontrolovala zuby i kulky a jsem ráda, že vše je jak má být... Děkuji moc majitelům i pesánkům že přijeli a budu se těšit nejpozději na svodu!!!!
Všechny fotky od Kristýny Banertové jsou k vidění zde https://debbiekatveri.rajce.idnes.cz/Skolka_pro_HW_-_Stepanov_11_2013/

Nové fotky všech miminek, které se účastnili této akce jsou nahrány do jejich osobních prezentací v  linku Potomci - A vrh NA3 individuální prezentace  + A vrh Gigi Haf individuální prezentace.
 
 
   3. 11. 2013 Karovi děti z Na3 na hovi školičce


Začátkem října se konala Hovawartí školička, které se zúčastnili 3 zástupci Karových potomků z ch.st. Na3- znakáček Acarai, černoušek Asberry a znakanda Aerin. Všichni jsou moc šikovní, aktivní a také velmi povedení exteriérově! Opět děkuji majitelům že se o "naše" děti tak vzorně starají a pevně doufám, že jim nadšení vydrží a budou je korunovat výstavními či zkouškovými úspěchy!

Do linku Potomci - A vrh NA3 individuální prezentace - jsme doplnili nové fotky Acarai Na3, Asberry Na3 a Aerin Na3 z výše uvedené hovi školičky.

Teď v sobotu 9.11 se bude konat další hovi školička a mám potvrzenou účast 5 zástupců z Gigi Haf- feneček Airin a Angie a pejsků Alexe, Akima a Arese a také 2 aktivních zástupců z Na3- Asberryho a Aerin! Na všechny se strašně moc těším a s dětmi se setká i táta Karo ( ten o tom ještě chudák neví- to bude mít překvapení. A hned druhý den v neděli bude další školka v Čechách a opět se jí bude účastnit černoušek Asberry!

Zapomněla jsem ještě na novinku z Klubové výstavy v Bochovicích z konce září, které jsem se zúčastnila jako divák bez Kara a nakonec jsem vystavovala Karového synovce Gara Moravia Diamond (získal VN1) a ve stejné třídě s námi byl Karův plavý syn Ares Gigi Haf, který získal známku N ( ale s pěkným posudkem..) a ještě jsem si vystavila i kamaráda Berwilla a získali jsme spolu ocenění Výborná. Děkuji za důvěru ve mě vloženou, snad jsem majitele nezklamala, ale Kara stále nechám ve zkušených rukách mojí sestry Báry- jsou spolu skvěle sehraní a mají i skvělé výsledky!


28. 10. 2013 Podzimní fotky 6-letého Kara

 

V linku Fotogalerie najdete nové fotky našeho chlupáče ve věku 6 let, které jsme pořídili na výstavišti Incheba v Bratislavě.  Myslím, že to na nich Karovi moc sluší, tak pokud máte chuť podívejte se na podzimní romanci také...
 


26. - 27. 10. 2013 Danube Duo CACIB Bratislava


Po dlouhé výstavní přestávce, kdy jsem si plnila jiné povinnosti, jsme se s Karem vydali na rovnou dvojvýstavu do Bratislavy. Cestování bylo pravda s dvěma dětmi ve věku 7 a 9 měsíců náročnější neb každý chtěl v daný moment něco jiného a Barča nevěděla co dřív podávat, čím chrastit, co dávat do pusy a na koho se dřív dívat, ale prďoši to zvládnuli v pohodě a i Karovi přítomnost dvou kočárků v kufru nevadila..

V sobotu nás posuzoval polský rozhodčí p. Andrzej Szutkiewicz a Karo nastoupil do třídy otevřené v konkurenci dvou černých psů. Pan rozhodčí byl hodně na pohyb a kontroloval co šlo...nakonec Karovi zadal VD3, ale s celkem pěkným posudkem: 6 -letý pes ve správné kondici, široká nozdra, kratší hlava, moc široký hrudník, správné úhlení a temperament.

V neděli měl posuzovat rozhodčí Matyáš, ale byla změna a Karo nastoupil ve stejné konkurenci do kruhu k posouzení paní MvDr. Ridarčíkovou. Po posouzení paní rozhodčí řekla, že Karo má nádherný výraz, skvělou hlavu, výborný pohyb, správný formát a celkově má pro něj slabost, ale druhý černý pejsek má "o něco" delší kříže a standart delší formát vyžaduje, takže na Kara "zbyl" V2, res. CAC. Posudek: dobré proporce, pěkná hlava, pěkný a pevný hřbet, výborná horní línie, výborný formát, trošku šikmé kříže, hrudník výborně tvarovaný, korektní zaúhlení, výborný pohyb! Posudku i pochvaly od paní rozhodčí si vážíme a za ocenění jsme moc rádi...jen už jsme doufali v ten poslední CAC chybějící na šampíka...)))

 

 

2. 10. 2013 Anthony Na3 začíná v Lotyšsku s obedience a Aeirin Na3 chodí do psí školy


Přišla  nám zpráva od našeho Tonyho který žije v dalekém Lotyšsku. Tony si užívá koupání v moři, hrátky s hovi kámošem a navíc už začal s trénováním na složení zkoušky z Obedience. Přikládám zprávu od majitele Andrise:

Hello from Anthony! It is difficult to understand with what to start. Tony is a small, brisk hovawart boy, whose weight is already 18 kg… By nature he is sociable with both humans and other dogs. He also may be independent and stay alone to learn the world around. In relationships with other puppies can be leader or follow others. Tony started to learn the ABCs of obedience. He is very clever, active and with a good coordination. Tony has all qualities to become a great Hovawart!
Děkuji- Thanks Andris
 
Opět se nám ozvala i krásná Aerin Na3, která je dle slov své majitelky moc šikovná holčička s ďábelským kukučem! Aerin chodí pravidelně do psí školky a výcvik ji moc baví...

Moc děkujeme za krásné zprávy, jsme na Karovi děti moc pyšní! Spoustu dalších foteček malého Anthonyho  i Aerin najdete v linku Potomstvo - Individuální představení vrhu - Anthony Na3 a Aerin Na3.

  


1. 10. 2013 Karův syn Asberry Na3 má své vlastní webové stránky


Jediný Karův černý syn má své vlastní webové stránky.. jsme moc rádi, že budeme mít o Asberrym pravidelné informace a děkujeme jeho majitelům za příkladnou péči!  Na Asberryho můžete mrknout zde https://asberry-hovik.webnode.cz/ .

 
27. 9. 2013 Zprávy od potomků ...)))


   Moc děkuji všem majitelům Karových potomků za krásné maily, smsky či fotky. Jsem moc ráda, že všechny naše děti mají milující a akční páníčky a že je díky tomu budeme některé vídat na výstavách i na cvičišti!


Nové fotky holčiček Atyny Na3, Aerin Na3, Ancorry Na3 a Angie Gigi Haf a krásného kluka Asberryho Na3, které nám přišly, najdete v osobních prezentacích štěňátek v linku Potomci - individuální představení vrhu ...)))

 


15. 9. 2013 Karův syn Ares Gigi Haf se poprvé předvedl na Krajské výstavě v Ostravě

 

Karův syn Ares Gigi Haf se účastnil své první výstavy - Kjrajské výstavy v Ostravě. Posuzoval  pan Andrzej Kot z Polska a posudek našeho maličkého je: pěkné štěně, typ. hlava, dobré zuby, st. chrup, dobrá spodní a horní linie, konč. rané dobře zaúhlené, barva a srst standard, velmi dobrý v pohybu. Ares získal známku VELMI NADĚJNÝ (pořadí se neurčovalo) a my jsme na Resíka moc pyšní a děkujeme za krásnou prezentaci!
... těšíme se něj a další Karovi děti na blížící se Klubové výstavě...


 


22. 8. 2013 Spuštění individuální prezentace štěňátek z CHS Na3


Dnešním dnem jsme pro vás spustili individuální představení všech štěňátek z Karova druhého krytí, tj. z CHS Na3. Veškeré informace o potomcích z tohoto vrhu najdete v linku Potomstvo - A vrh CHS Na3, kde je uvedeno jméno štěňátka, zbarvení, majitel a postupně zde budou přidávány fotky z jejich života a výstavní či pracovní úspěchy.
Chci moc poděkovat všem majitelům dětí našeho Kara, za jejich zájem být s námi v kontaktu a zasílání fotek a zpráv o miminkách z nových domovů.

 


5. 8. 2013 Loučení se štěňátky v CHS Na3

 

Tímto víkendem začali do nových rodin odcházet i další Karovy děti, tentokráté z CHS Na3. Všichni mají své nové báječné rodiny! Opravdu nás těší, že jeden z plavých pejsků půjde až do dalekého Lotyšška, kde bude jedním z mála hovíků a snad se tak stane novou krví pro chov v této zemi a jediný černý pejsek- Asberry byl doporučen pro mladé páničky panem Josefem Fábinem (jeden ze zakladatelů chovu HW v ČR, autor knihy Hovawart- Jak na to).  Pan Fábin při osobní návštěvě v CHS Na3 celý vrh pochválil a potěšilo nás, že se mu líbí i oba rodiče a štěně z tohoto spojení doporučil novým majitelům!
Velmi si této pochvaly vážíme a děkujeme za ni!

V linku Fotogalerie - A vrh Na3 - jsme přidali poslední společné fotky štěňátek v rodné CHS ve věku 7 - 8 týdnů.  PŘEJEME VÁM MIMINKA NAŠE ŠŤASTNÉ ŽIVOTY A SPOUSTU LÁSKY A ZDRAVÍČKA V NOVÝCH DOMOVECH!! Věřím, že o Vás ještě spoustu uslyšíme..
Do linku Potomci - A vrh CHs Na3 postupně připravíme individuální prezentace všech potomků z tohoto vrhu..


 

1. 8. 2013 Letní pohoda...


Karo momentálně vyhledává stín a vodu a jeho největším posláním je hlídání naší malé Terezky.  Leží u kočárku a chytá kolem lítající hmyz, Terezku neustále umývá a neodolá příležitosti odnést si na své místečko sem tam nějakou hračku z kočárku.

Konec lenošení se blíží a už mu plánujeme podzimní a zimní výstavní sezonu.

 


25. 7. 2013 Zprávy z nových domovů Karových potomků z CHS Gigi Haf


Jsme moc rádi, že se nám ozývají majitelé Karových štěňátek se samými dobrými zprávami.

Ares - kterému doma říkají Res chodí pravidelně na cvičák a s páníčkem také trénují na výstavy. Doufáme, že jejich snažení dosáhne úspěchu už na Klubové výstavě.
Airin- je malá loupežnice, která miluje vodu (po tatínkovi) a už brzy dojde ke zklidnění jejího temperamentu na cvičišti. Stejně jako Ares i ona se připravuje na první výstavu.
Angie- chodí na cvičák a prý je velmi tvrdohlavá, ale šikovná holčička.
Alex- dělá  velkou radost svým páníčkům a zodpovědně si začal strážit svoji zahradu.
Akim- doma mu říkají Kim- se stal vysněným pejskem své malé paničky a dle majitelů si získal srdce celé rodiny a dělá jim obrovskou radost

PODROBNÉ INFORMACE O ŠTĚŇÁTKÁCH NAJDETE V LINKU POTOMCI - A VRH CHS GIGI HAF, KDE JSOU PŘIDÁVÁNY FOTKY Z NOVÝCH DOMOVŮ!
Budeme moc rádi pokud se nám ozvou- byť krátkou zprávičkou i ostatní majitelé Gigihafíků- Axela, Angel, Acara a Arety!

 


18. 7. 2013 Štěňátka v CHS Na3 mají 6 týdnů


Druhá Karova miminka nám dělají velkou radost a rostou opravdu do krásy! Bohatou galerii fotek z jejich života od narození do 6 týdne najdete v linku Fotogalerie - A vrh CHS Na3. Jsme na ně velmi pyšní a věříme, že stejně tak pyšní budou jejich noví majitelé.  O víkendu budou chlupáčci slavit 6 týdnů života a aktuálně jsou volní poslední dva kluci. Miminka budou odcházet do nových domovů na počátku měsíce srpna plně odčervena, očkována, socializována a s láskou vychována.


 

3. 7. 2013 Návštěva u Karových  štěňátek v CHS Na3


Včera jsme vyrazili na výlet do Jeseníků, podívat se na další Karoškova miminka. A jsou nádherní!!! Berrynka se o ně úžasně stará, už přesídlili ven a zahradu si užívají. Celý vrh je vyrovnaný, plaváčci mají opět úžasně černé čumáčky a drápky, znakáčkům se krásně vybarvují znáčky a černoušek je prostě černý ...)  Za štěňátky už mohou návštěvy, takže toho noví majitelé využívají a jezdí se pomazlit.

Holčičky jsou zadané všechny a i někteří kluci už mají své majitele. Aktuálně jsou volní znakáček- opět jménem po tatínkovi- Acarai, černý fešák a nádherný plaváček! Veškeré info k vrhu podá paní chovatelka nebo můžete psát i mě.
Jsme moc nadšení a hrdí, že Karo má tak krásné a zdravé děti! Nádherné fotky z prvního měsíce života dětiček najdete v galerii A vrh CHS Na3. DĚKUJI MOC TEREZE ZA FANTASTICKOU PÉČI O ŠTĚŇÁTKA..


 

14. 6. 2013 Zprávy o potomcích z CHS Gigi Haf


Děkujeme moc novým majitelům "našich" dětí z CHS Gigi Haf, že nám posílají fotky a informace, jak se miminka v nových domovech mají. Postupně budeme přidávat jejich nové fotky a informace z výstav či zkoušek do jejich osobních prezentací, které najdete v samostatné záložce v linku Potomci - A vrh Gigi Haf.

 


9. 6. 2013 A vrh v CHS Na3 JE NA SVĚTĚ aneb Karo je podruhé tátou

 

V CHS Na3 přišli na svět druzí potomci našeho Kara opět v počtu 9 kusů a ve složení 2 plaví psi, 3 plavé fenky, 1 černý pejsek, 1 znakatý pejsek  a 2 znakaté fenky.
Štěnátka i maminka jsou v pořádku, vše proběhlo jak mělo a nyní se již malí chlupáčci mají čile k světu. Děkujeme moc Berrynce za tuto krásnou nadílku! Veškeré informace k tomuto vrhu najdete na adrese https://hovawart.rejviz.info/ a nebo u nás v linku Potomci.

Některá štěňátka jsou již zadaná a nás moc těší zájem o tento vrh. V případě Vašeho zájmu o některé z volných štěňátek, kontaktujte paní chovatelku Turkovou či nás.

 


2. 6. 2013 Těhulka Blackberry v CHS Na3


Druhá Karova nevěsta, černá krasavice Blackberry, se už každým dnem stane maminkou. Dle slov paní chovatelky má pořádný pupík a sotva funí. Panička dolaďuje poslední detaily, tak aby se štěňátkům u nich líbilo a nemůžeme se jich společně dočkat!

V případě Vašeho zájmu o štěně z tohoto perspektivního spojení, kontaktujte paní chovatelku Turkovou či nás.

 


31. 5. 2013 Štěňátka z Gigi Haf odcházejí do nových domovů


Už je to tak...Karové první miminka jsou už velcí hafani a dneškem postupně odcházejí ke svým novým páníčkům.
V týdnu proběhla kontrola vrhu, která dopadla na výbornou- u štěňat paní poradkyně vyzdvihla krásné zbarvení znakatých holek a velmi povedenou tmavě plavou barvu u plaváčků, kteří mají navíc tmavý pigment! Štěňátka jsou vymazlená, nebojácná a velmi hravá.

Budeme se těšit na zprávy od nových majitelů, na fotky a doufáme v setkávání na psích akcích!! Hodně štěstí miminka naše, přejeme Vám krásný a spokojený život plný psích dobrodružství!!!

 


6. 5. 2013 Blackberry ze Starého rejvízu je březí


Obdrželi jsme super zprávu od druhé nevěsty našeho Kara - BLACKBERRY ZE STARÉHO REJVÍZU JE BŘEZÍ!!  Štěňátka se narodí na počátku měsíce června a už se na ně moc těšíme..

 

Děkujeme majitelce Berry za výběr našeho Kara jako ženicha pro její princeznu a máme radost, že se krytí podařilo.  Podrobné informace o rodičích a očekávaném vrhu najdete v linku Potomci nebo na webu CHS Ze Starého rejvízu https://hovawart.rejviz.info.

 


1. 5. 2013 Štěňátka v CHS GIGI HAF - POSLEDNÍ VOLNÝ PEJSEK


Karova první miminka v CHS GIGI HAF brzy oslaví měsíc života  a dle paní chovatelky rostou do krásy a jsou to velká zlobidla. MÁME POSLEDNÍHO VOLNÉHO CHLAPEČKA, V PŘÍPADĚ VAŠEHO ZÁJMU O PARŤÁKA DO ŽIVOTA NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT!!!
Všechna ostatní štěňátka z Karova prvního vrhu jsou již zadána a jejich nové rodiny se na ně moc těší!

 

 

23. 4. 2013 Naše první návštěva u 2-týdenních štěňátek

 

Zorganizovat návštěvu bylo vzhledem k mojí malé dcerce celkem náročné, ale zvládli jsme to a do Kroměříže dorazili. Uvítala nás maminka Ginny (Areta), která je ve výborné kondici a hned nás vedla k bedně s miminky. Sama si zkontrolovala to moje miminko- opravdu velmi něžně ji očuchala a olízla. Ginny vyrůstala také s miminkem a i naše štěňátka jsou v denním kontaktu s 2,5 letým synem paní chovatelky, tudíž socializace je zaručena.

Štěňátkům už je 13 dní, začínají chodit a otvírají se jim očka. Celý vrh je skvěle váhově i velikostně vyrovnaný. Plaváčci mají krásné barvičky- od světle plavé po tmavě medovou a co je důležité i tmavý pigment na čumáčcích! Znakaté fenečky mají už nyní pěkně prokreslené znáčky. Plaví pejsci jsou i přes svoji krásu stále volní! Měla jsem telefonát od zájemkyně, kterou zajímalo, zda ti "žlutí" také hlídají ...takže tímto oznamuji, že na barvě opravdu nezáleží. Hovíci mají hlídaní " v genech" a ti naši navíc i úžasné povahy po svých rodičích! Fotogalerie z 13 dne života od paní chovatelky je k dispozici zde https://kobylkalucni.rajce.idnes.cz/Stenatka%2C_13_dni/ . Do linku Fotogalerie - A vrh Gigi Haf byly přidány další krásné fotky Karových prvních ptoomků.

 


18. 4. 2013 První týden života štěňátek v CHS GIGI HAF

 

Našim prvním štěňátkům se daří skvěle, všichni krásně prospívají, přibívají na váze a maminka se o ně dobře stará.. Některé štěňátka již mají své jména, které jim dali jejich budoucí majitelé - plavá fenečka s červenou šňůrkou bude Angie, znakatá s fialovou bude Airin a znakatá s červenou bude Angel a prvorozenému chlapečkovi jsem jméno se svolením paní chovatelky dala já - bude se jmenovat Akaro (po tatínkovi) ... 

Všechny fenečky jsou zadané, 4 pejsci stále čekají na ty pravé páníčky. Děkujeme moc paní chovatelce za pravidelné zprávy o štěňátkách, které nám dělají velkou radost! V linku Fotogalerie najdete spuštěnou galerii štěňátek v ChS GIGI HAF, kde budeme postupně přidávat další a další fotky z jejich života. Podrobné info o vrhu je vám k dispozici v linku Potomci.

 


11. 4. 2013 KARO SE STAL POPRVÉ TÁTOU...

*** A vrh CHS GIGI HAF JE NA SVĚTĚ ***

 

V Chs GIGI Haf porodila, Karova první nevěsta, krásná Areta Černý sen 9 nádherných chlupatých kuliček v poměru 5 plavých kluků, 2 plavé feny a 2 znakaté feny. Šikovná maminka zvládla porod na jedničku a o miminka se vzorně stará! Děkujeme moc Aretě za tento krásný a zdravý vrh, jsme na miminka i jejich mámu moc pyšní... Kompletní informace o vrhu včetně INDIVIDUÁLNÍHO PŘEDSTAVENÍ MIMINEK najdete zde - www.hovawart-caraibo.webnode.cz/caraibo-m-d-/potomci/ .
   
AKTUÁLNĚ MÁME Z TOHOTO VRHU VOLNÉ JIŽ POUZE 4 CHLAPEČKY,  a proto pokud máte zájem o skvělého parťáka do života, který bude vhodný na výstavy, práci či jen jako miláček a hlídač rodiny, neváhejte nás kontaktovat!

 

 

7.- 8. 4. 2013 Krásná Blackberry ze Starého rejvízu přijela za Karošem


V neděli a pondělí přijela za Karoškem krásná černá nevěsta Blackberry ze Starého rejvízu ! Berry i Karo si padli do oka, po oba dny proběhlo krytí bez problémů a teď jen budeme držet pěsti, aby nám byla příroda nakloněna a za měsíc utz potvrdilo březost!! Štěňátka z tohoto spojení budou všech barevných variant!
    
Děkujeme majitelce krásné Berry za výběr našeho Kara jako ženicha pro její princeznu a už se moc těšíme na kupu malých chlupáčků. Podrobné informace o rodičích a plánovaném vrhu najdete v linku Caraibo M.D. - Plánované krytí nebo na webu CHS Ze Starého rejvízu https://hovawart.rejviz.info.

 


3. 4. 2013 Zprávy od budoucí mámy Arety Černý sen


Dle informací od paní chovatelky má Ginny pořádné břicho a sotva se valí. Největší lahůdkou jsou pro ni ředkvičky..))) Porod očekáváme cca za 10 dní a už se miminek nemůžeme dočkat.  Máme velikou radost, že již nyní máme předběžně některá štěňátka rezervovaná,  a proto nás v případě zájmu o štěňátko z tohoto spojení kontaktujte!

 

 

11. 3. 2013 KARO BUDE POPRVÉ TÁTOU ...


Dnešní den jsme obdrželi fantastickou zprávu... ARETA ČERNÝ SEN JE BŘEZÍ!!  Karova první miminka se narodí v CHS GIGI HAF v polovině měsíce dubna a již nyní je možné si svého parťáka do života rezerovavat u paní chovatelky či neváhejte kontaktovat nás.

Veškeré informace o tomto krytí najdete v linku Caraibo M.D. - plánovaná krytí.  MÁME VELKOU RADOST A NA MALÉ CHLUPÁČE SE UŽ MOC TĚŠÍME!


 

 10. - 12. 2. 2013 Za Karoškem přijela krásná Areta Černý sen

 

V neděli a úterý přijela za Karoškem krásná plavá nevěsta! Areta i Karo si padli do oka, po oba dny proběhlo krytí bez problémů se svázáním cca 20 minut....
     
Jsme moc rádi, že si majitelka Arety Černý sen vybrala za ženicha pro svou fenečku právě našeho pejska a věříme, že za měsíc nám utz potvrdí březost!!! Podrobné informace o rodičích a plánovaném vrhu najdete v linku Caraibo M.D. - Plánované krytí.


 

 

18. 1. 2013 Nový člen naší rodiny - TEREZKA

 

Dnešní den se naše smečka rozrostla o jednu malinkou holčičku. Dovolte mi, abych Vám s velkou radostí představila Karoškovu novou parťačku na venčení a hráty - Terezku Vaškovou.

 

 

Konec září až dnes aneb Vysvětlení k neauktualizacím


Milí naši psí přátelé,
vzhledem k tomu, že já jako panička očekávám každým dnem narození dvounohého člena a bylo a je toho spousta kolem a dokola a teď už ve mě není ani tolik energie, nám nezbývá příliš času na aktivity s Karem a Daxou. Oba si užívají „jen“ obyčejných procházek, nyní i hraní ve sněhu a oběma už tak nějak plánuji letošní sezónu :-)  U Daxy se rozhodujeme a vybíráme krycího psa – favority už máme a Karo čeká, že si jej také někdo vybere a dopřeje mu možnost mít také své potomky.
Všem Vám přejeme úspěšný rok 2013 a budem se těšit na shledanou na nějaké psí akci!

23.9.2012 Výstava a Bonitace Kroměříž

Opět se sešel rok s rokem a v Kroměříži se konala dvoudenní HW akce, tentokrát byla na obě přihlášena pouze Daxa, Karo dělal zázemí a fanclub. Na výstavě obdržela Daxia známku „Velmi dobrá“, která však nebyla ojedinělá, pan rozhodčí jimi nešetřil, ale posudek dostala pěkný. A navíc poprvé si ji vyzkoušel vystavit páneček Aleš a celkem jim to přes značnou nervozitu šlo. Karo si mezitím zabavil výstavní deku naší psí kamarádky Blue Ray z Ecolonu a předváděl svoji skvělou nekonfliktní povahu všem okolo :-) samozřejmě vybíral vstupné ve formě pamlsků :-)

V neděli jsme opět vyrazili na „plac“. Tentokrát už šlo o víc než posudek, tentokrát nám šlo o uchovnění Daxy. S Daxinkou jsme nijak moc povahový test netrénovali, asi jen dvakrát jsem na ni bafla s deštníkem a sevřeli jsme ji do skupiny 3 lidí :-) Daxa je celý den na volno mezi cizími lidmi ve svém autoservisu, nemá problém s agresí ani bázlivostí, zákazníci už jí i Karovi pravidelně nosí piškotky (pak se divím z čeho ti psi tak „rostou“), ovšem jak se zavřou vrata servisu, nepustí tam Daxa ani nohu. Na řadu šla Daxa s pánečkem Alešem až jako jedna z posledních a povahový test splnila skvěle. Sice tam byly nedostatky – dívala se po Karovi a mě a vzhledem k únavnému čekání jí chvilku trvalo dostat se do formy a začít si s pánečkem hrát,  ale nakonec vše dobře dopadlo a Daxa byla uchovněna. Vytknutý jí byl volnější hřbet a lokty- na zpevnění pracujeme na procházkách, kde Daxa usilovně plave za kačenkama.


  

8. 9. 2012 Návštěva štěňátka knírače

Dneska nás v rámci socializace navštívila moje kamarádka s dcerou a jejich skoro 5měs. fenkou velkého černého knírače Girou. Socializovat se přijela fenečka, holky dvounohé už to zvládají dobře. Karo se ke Giře, která po něm neustále skákala, kousala ho a provokovala ke hře, choval velmi pěkně- nechal si líbit skoro vše a vydržel si s ní hrát přes 4 hodiny, kdy už Gira odpadla a usnula během hry. Karo ji nechal běhat i v jeho teritoriu, nechal ji pít z misky. Giru jsme seznámili i s Daxou, která stejně jako Karo byla zlatá..
Jsem ráda, že Karo se opět projevil jako nekonfliktní a velmi milý a tolerantní pes.

 

 

1. 9. 2012 Speciální výstava slovenského Howavart klubu, Podskalie


  Na výstavu jsme se vydali v plném počtu psů i lidí s očekáváním fajn lidí a posouzení panem Novákem. Už od rána nám počasí nepřálo, ale organizace šlapala dobře a rychle a brzo jsme s Karem přišli na řadu ve třídě otevřené v konkurenci 10 psů. Pan rozhodčí posuzoval důkladně a o každém hodnocení přemýšlel a stále kontroloval i ostatní psy v kruhu. Karo stál velmi pěkně celou dobu i během posuzování ostatních psů, sám se předvedl výborně v postoji i v pohybu, pan rozhodčí diktoval pěkný posudek a to víc nás zamrzel verdikt „dobrá“, se zdůvodněním, že Karo je ve své výšce nevýrazný a jakoby zastřený….Je to Karova první dobrá za jeho „kariéru“..Pana Nováka beru jako odborníka na plemeno, o posudku nediskutuji, ale mrzí mě..pokud je standartem určené rozmezí výšky a pes ji splňuje a je chovný v 1.třídě, neměla by být jeho výška důvodem snížení hodnocení.


Jako další na řadu přišla Daxa, opět se dle mého úsudku předvedla velmi pěkně, páneček Aleš musel být schován v autě. Daxinka obdržela velmi pěkný posudek s připomínkou volnějšího hřbetu a doporučením vyšší zátěže na zpevnění.Obdržela známku velmi dobrá…

Výstava byla ve velmi pěkném prostředí, s fajn lidmi a krásnými psy..bohužel pro nás- nevyšlo počasí a ani naši psi neobdrželi takové hodnocení, v jaké jsme doufali.. Budeme věřit, že další výstava už bude pro nás úspěšnější a Karo dokončí titul Šampion SK. Fotky z výstavy najdete na stránkách Slovenského HW klubu.

 

 

29.8.2012 Karo slaví 5.let

 

Dnes už je to 5 let co na svět přišlo to naše chlupaté štěstí! Jsme moc rádi, že je s námi a doufáme, že společně ještě zažijeme hodně krásných chvil a zážitků.. k narozeninám Karošek dostal tradičně své oblíbené kuřecí sušené pařátky a jako bonus si vyjedeme v sobotu na Speciální výstavu na Slovensko.

Karoškovi do dalších let přejeme hlavně zdraví, pořád tak vysmátý ksichtík, výbornou náladu a ať je u nás šťastný..a kdyby se objevila i nějaká nevěsta, nebudeme se zlobit. A taky pořád hodně trpělivosti s Kubíkem a s tím dalším prďolou, co přijde..

 

 

8. 7. 2012 Spuštění nového webu

 

Vítáme Vás na nových webových stránkách našeho Kara. Původní doména " unas.cz" nám již nevyhovovala, a proto jsme se rozhodli přejít na novou doménu "webnode", která je pro naše potřeby správy Karova webu "pružnější" a přehlednější::))
Věříme, že se Vám bude na novém webíku líbit a rádi se k nám budete vracet...

Původní web, který však již nebude aktualizován a ke konci roku bude zrušen,  najdete včetně všech předchozích novinek na adrese www.hovawart-caraibo.unas.cz .