1. 12. 2014 Poslední volný pejsek v CHS ze Starého rejvízu

 

V CHS Ze Starého Rejvízu proběhla kontrola vrhu., štěňátka dosáhla věku 8 týdnů a pomalu odcházejí do svých domovů... U maminky zůstává Caira, jako pokračovatelka chovu a až do Vánoc si pobyt prodlouží Carrambo, který pak odletí se svým novým pánem do dalekého Estonska.  

Na své páníčky stále čeká černý Caray! Je to exteriérově velmi nadějný, temperamentní psík, který určitě bude skvělým parťákem. Je zvyklý na děti, zvířata, starší psy! 

V případě zájmu o něj neváhejte kontaktovat chovatele! 

 

 

25. 11. 2014 JCh. Anthony Na3 - DKK A/A, DLK 0/0

 

Další úžasná zpráva dorazila z Lotyšska - Jch. Anthony Na3 je nejen nádherný a výstavně úspěšný pes, ale oficiálně je již potvrzeno, že je naprosto zdravý!!!! Výsledky jeho RTG vyšetření jsou DKK i DLK 0/0!!!! 

 

Tony je tak již 3. potomkem z vrhu Na3 s těmito skvělými výsledky!

 

 

5. 11. 2014 Karův syn Anthony Na3 JUNIORŠAMPION ESTONSKA

 

Začátkem listopadu se konala Mezinárodní výstava v Taru v Estonsku, kde Tony získal tituly JCAC a BOO a tímto splnil podmínky pro získání dalšího titulu a to JUNIORŠAMPION ESTONSKA!!! Letos má Tony na kontě  titul Junioršampion Lotyšska a je tak už dvojnásobným junioršampionem! Děkuji moc Guntě a Andrisovi za skvělou prezentaci.

 

 

1. 11. 2014 Poslední volný pejsek v CHS ze Starého rejvízu

 

Uvolnila se rezervace na jednoho černého pejska v CHS ze Starého Rejvízu. Pejsek je nebojácné, průzkumnické povahy, má krásně modelovanou hlavu, černou srst bez bílých znaků! Je to úžasný, velmi nadějný pejsek, který bude vhodný nejen jako rodinný přítel! 

 

V případě zájmu o něj, kontaktujte prosím nás nebo chovatele.

 

 

30. 10. 2014 Návštěva štěňátek v CHS ze Starého rejvízu

 

Celá naše rodinka včetně taťky Kara jsme vyrazili na výlet za štěňátky na Starý Rejvíz. Díky manželům Turkovým jsme mohli zůstat déle a užít si nejen štěňátek, ale i krásného okolí Rejvízu a odpočinout si. Kdo by si chtěl užít klidu, soukromí, nádherné přírody, okolních přírodních památek můžete kontaktovat Turkovi a užít si pobyt v jejich krásném apartmánu také. 

 

Štěňátka jsou všechny úžasná! Všichni mají krásné, pevné kostry, mají pěkně modelované hlavy a úžasné povahy! Všechny jsou nebojácné, velmi kontaktní, hravé...jako největší trhač se zatím jeví znakatá fenečka Cammy, která "rovná" všechny dvounohé či čtyřnohé (budoucí majitelé však chtějí akční povahu) a tak se Cammy snaží jejich požadavky splnit. Největším mazlíkem je budoucí pokračovatelka chovu na Rejvízu, černá Caira, která nevynechá příležitost, aby na sebe upozornila a byla náležitě pomazlena. Kluci Caray, Carramba a Cooki  jsou jeden jako druhý vzhledem a tak bylo pro mě náročné stíhat sledovat, který zrovna co provádí, ale jsou to kluci pohodoví, nebojácní, hlasitě hlásí příchozí, vybíhají za lidmi a chtějí se mazlit a hrát...občas zatřepou už i nějakou tou nohavicí.

 

 Díky krásnému počasí už pobývají přes den venku, kde se o ně stará nejen maminka Arya, ale i babička Jettynka, která je na svých 13 let neuvěřitelně vitální a v super kondici! Tatínek Karo jen lehce nakoukl do výběhu a už ho mamka Arynka hnala pryč. Jedno odpoledne jsme zavítali na návštěvu také k Terezce Turkové, juknout se, jak se má Blackberry (matka Karového A vrhu Na3) a její smečka. I Terce a Jirkovi děkujeme za hezký půlden.

 

 

15. 10. 2014 Další skvělý výsledek RTG Karového potomka - znakaté dcery Airin Gigi Haf

 

 

Obdržela jsem skvělou zprávu -  Airin Gigi Haf má DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD nepostižen! Děkuji moc Martině za tak potěšující smsku a budu držet pěsti na zkoušku a brzy následující výstavy!

 

 

 

6. 10. 2014 Asberry Na3 - skvělé výsledky zdravotních testů

 

Dnes absolvoval u Mvdr. Ekra vyšetření Asberry Na3. A výsledky jsou luxusní -  DKK 0/0 , DLK 0/0, OCD nepostižen! Mimo RTG vyšetření má Berry hotové i další zdravotní testy - štítná žláza v normě a biochemické vyšetření v pořádku!  

Děkuji moc Petře a Tomovi, nejen za super zprávy..

 

 

3. 10. 2014 KARO SE STAL POTŘETÍ PYŠNÝM TÁTOU

.....aneb C vrh ze Starého rejvízu je na světě...

   

V CHS Ze Starého Rejvízu se v noci na dnešek narodila našemu Karovi a krásné Ch. Aryi ze Starého rejvízu kupa nádherných chlupatých kuliček! Průměrná váha štěníků je 500g a maminka i štěňátka jsou v pořádku.  Podrobné informace k tomuto vrhu naleznete v linku Potomci - C vrh ze Starého rejvízu. VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA Z TOHOTO VRHU JSOU REZERVOVÁNA!

 

  

27. 9. 2014 Speciální výstava HW klubu, Bochovice

 

 Na výstavu jsem si zajela na čumendu a popovídat si s lidmi a hlavně podpořit "moje" dva kluky!

 

A jak to na výstavě dopadlo? LUXUSNĚ!!!!
Na Speciální výstavě HW Bochovice se synové našeho Kara předvedli takto: 

ARES GIGI HAF- mezitřída- V2, res. CAC!! Resík se předvedl naprosto bez chyby a udělal mi velkou radost, moc děkuju za prezentaci pánečkovi Honzovi. níčkovi

Honzovi!

 ALEX GIGI HAF- otevřená - V1, CAC ze 13 psů. Zde jsem se "handlerství" ujala já a dovolím si napsat, že to byla pro nás oba fuška. Lexík byl poprvé na velké výstavě, ve třídě nejmladší a mě viděl cca po půl roce a chvílemi chudák nechápal, proč po něm chci, aby v klidu stál. Děkuju všem, co nám fandili a Alexovým páníčkům manželům Macíkovým za důvěru ve mě vloženou.. Lexík se tímto stává čekatelem titulu Šampion České republiky!

 

Jsem na kluky moc pyšná a další jejich fotky a info najdete v jejich osobních prezentacích v linku Potomci - A vrh Gigi Haf ! A taky moc gratuluju ÚPLNĚ VŠEM ZÚČASTNĚNÝM a můj obdiv má pes veterán, který se stal absolutním vítězem výstavy!!! A to naprosto zaslouženě...

 

 

9. 9. 2014 Spousta novinek od potomků

 

 

Ta nejlepší zpráva přišla od Ancorry Na3.  Corrynka má DKK i DLK 0/0!!!!! Jsem strašně ráda a děkuji majitelům za podstoupení vyšetření!

 

Rentgen kyčlí podstoupila také Angie Gigi Haf a i ona má výsledky 0/0, bohužel RTG snímek nebyl zaslán na oficiální posouzení. Majitelka Irenka nechala vyšetření provést vlastně "jen pro sebe", aby věděla že je Angie v pořádku. Angie bohužel podstoupila na doporučení veterináře z důvodů opakujících se komplikovaných falešných březostí kastraci. Holčička už je ok a nejdůležitější pro mě je, že je v dobrých rukou a má se úžasně.

 

Podařilo se mi "návazat spojení" i s dalšími majiteli Gigihafíků. Všichni se mají dobře, jsou zdraví a majitelé s nimi jsou spokojeni, což je pro mě nejdůležitější! Bližší informace a fotky mi poslal majitel Acara. Acaro je skvělým rodinným psem a parťákem tří malých dětí, chodí pravidelně na cvičák, jezdí s rodinou na výlety a vyrostl z něj krásný, mohutný plavý pes, který ostražitě hlídá dům. Prostě má se skvěle..

 

Moc děkuji všem majitelům za zprávy o Karových potomcích a děkuji Vám za Vaši péči..

 

 

5. 9. 2014 Velká aktualizace linku Potomci

 

Velkou aktualizací prošel link Potomci, který je rozdělen dle vrhů našeho Karoška. Každý vrh má svou vlastní ucelenou prezentaci, kde se dozvíte vše o rodičích, statistice vrhu, majitelích atd. Nově jsme spustili individuální prezentace všech štěňátek, které jsou s námi v kontaktu a posílají nám fotky a zprávy z jejich života a najdete je vždy pod prezentací jednotlivých vrhů.

 

 

 

1. 9. 2014 ARYA ZE STARÉHO REJVÍZU JE BŘEZÍ..

C vrh ze Starého rejvízu je na cestě 

 

Dnešní poštou ranní jsme obdrželi SUPER PSANÍ!!!!!  Karova  krásná nevěsta,  výstavně velmi úspěšná Arya ze Starého rejvízu je březí! Štěňátka očekáváme na začátku měsíce října a už se na ně moc těšíme... MÁME VELKOU RADOST!

 

Veškeré informace k tomuto vrhu najdete na stránkách chovatelské stanice ze Starého rejvízu či u nás v linku Potomci! V případě Vašeho zájmu o štěňátko z tohoto spojení neváhejte kontaktovat chovatele Mgr. Turka.

 

 

29. 8. 2014 KARO SLAVÍ 7. NAROZENINY

 

Náš největší chlupatý přítel slaví dnes své 7 - mé narozeniny a my mu přejeme hlavně zdraví, kupu přátel a doufáme, že to vše, co na něm tolik milujeme bude i nadále předávat svým potomkům... )))

KRÁSNÉ NAROZENINY KAROŠKU...

 

 

20. 8. 2014 Další výstavní úspěch Anthonyho Na3 a novinky od Alexe Gigi Haf

 

Tony v Lotyšsku válí a po zisku Juniorchampiona si tentokrát střihnul výstavu International dog show „Reto Cup 2014″ ve městě Adazi. . Dostal se až do závěrečného souboje o titul BOB, kde ho nakonec o malý kousek porazila úspěšná šampionka z Finska. Anthony tak získal titul BOO – BEST MALE IN BREED !! Následovala další výstava, opět se stejným výsledkem! Nyní má Toník výstavní pauzu a bude se pánečky věnovat výcviku.

 

Alex Gigi Haf zase získal na Krajské výstavě ve Zlíně ocenění V1, Vítěz třídy mladých (panička mi to volala až nyní, nevěděla, že u mladých se to "počítá"). V blízké době "půjde" Alex na RTG kyčlí. Jinak se má Alex skvěle, je z něj pořádný hafan a páníčci jsou s ním moc spokojeni!

 

 

21. 7. 2014 Karův syn Ares Gigi Haf má nulové RTG

 

Skvělou zprávu jsme obdrželi od majitele Karova syna Arese Gigi Haf. Aresek se podrobil vyšetření RTG u pana doktora MVDr. Ekra a jeho výsledky nám udělaly obrovskou radost. Ares Gigi Haf má DKK A/A a DLK 0/0. Moc a moc gratulujeme...

 


15. 7. 2014 Karův syn Anthony Na3 JUNIORŠAMPION LOTYŠSKA

 

Dnes nám přišla z Lotyšska od Anthonyho Na3 úžasná zpráva ...)) Tony získal o víkendu na výstavě 2X CAJC a BOB (Best of breed – nejlepší jedinec plemene) a tímto SPLNIL PODMÍNKY PRO ZÍSKÁNÍ TITULU JUNIORŠAMPION LOTYŠSKA!!!!

 

Jsme na něj moc pyšní a moc děkujeme Andrisovi a Guntě za lásku a péči!
 

 

 2. 7. 2014 Karova nová prezentace chovného psa

 

25. 6. 2014 1. narozeniny Karových potomků a další výstavní výsledky

 

Po dlouhé době se opět hlásíme s novinkami, nečinnost byla způsobena nestíháním lidského faktoru ...

Takže: 11.dubna a 9.června oslavili Gigi Hafící a Natrojky už jeden rok- vyrostli z nich krásní psi a fenky, kteří nám dělají jen radost! Opožděně všem všechno nejlepší!!!!!

Nové fotky ročních Natrojek máme od Aerinky, Ancorry, Anthonyho a Asberryho.

 

Zde několik výsledků výstav:

Aerin Na3 - Národní výstava Ostrava- VD ( s krásným posudkem i předvedením, VD za méně vybarvené znaky na hlavě)

Asberry Na3 - Duo Expo Praha - VD- třída mladých ( posudek krásný, ale prý byl moc divoký)

                       Klubová výstava HW, Knížecí rybník - VD- třída mladých (posudek krásný, ale prý byl moc klidný)

Ares Gigi Haf- Intercanis Brno- V2- třída mladých (posudek bez chybičky ).

 

Od několika majitelů mám info, že se chystají na RTG kloubů, takže všem držíme pěsti a myslíme na Vás!

Karo si užívá střídavě letních a střídavě deštivých dnů, jak na zahradě, tak u vody a vypadá u toho moc spokojeně...

 

   

 1. 5. 2014 Aktualizace linku Odkazy

 

Ve volné chvilce jsme aktualizovali link Odkazy o weby hovawartích přátel a především Karových potomků.

 

 

30. 3. 2014 CARAIBO MORAVIA DIAMOND NOVÝ ŠAMPION SLOVENSKA
a BEST OF BREED CACIBu Nitra

 

V neděli jsme vyrazili směr Nitra společně s Gabbou a Garem Moravia Diamond, kteří si jeli zkusit atmosféru výstavy v hale. Karovi jsem ráno říkala, že jedem už naposledy, protože ty druhé místa mě nebaví  a Karo se rozhodl, že mě překvapí a udělal mi tu největší radost!!

Nastoupil s Barčou do třídy otevřené k posouzení paní rozhodčí Oleinikovou z Ukrajiny a hned při prvním rozběhu jsem viděla, že je ve formě. Svou třídu v konkurenci černého Adara a plavého Dariella vyhrál a získal tím poslední CAC ke splnění šampionátu Slovenska!!!

 

Už tento úspěch mi vehnal slzy do očí a to jsem netušila, co nás ještě čeká...následoval rozběh o CACIB a i tento titul získal můj milovaný chlupáč a stal se čekatelem mezinárodního titulu C.I.B.!!!

 

A asi aby to se mnou švihlo, rozhodl se Karo že si nenechá ujít ani ten poslední možný rozběh a vyhrál i BOB!!!

 

Karo se tedy na výstavě v Nitře stal Nejkrásnějším zástupcem plemene z 23 posuzovaných hovawartů a dokončil cestu za titulem Šampion Slovenska!!!!!!!

 

Pro nás je to obrovský úspěch a dovolím si napsat, že po všech těch druhých místech i zadostiučinění a nevýslovná radost a hrdost...

Děkujeme paní rozhodčí a také všem, kteří nám na dálku i na místě upřímně gratulovali! Děkujeme!

   

 

29. 3. 2014 Svod mladých hovíků ve Štěpánově

 

Na tento svod bylo přihlášeno celkem 10 Karových potomků, takže jsem neváhala ani minutu a ani tatínek nesměl zůstat doma a jel se na své děti podívat. Já jsme navíc měla na starosti společně s Ivetkou Rozumovou hovi školku, takže svodový den byl nabitý do poslední minuty.

A teď už k samotnému svodu: vzhledem k tomu, že jsem vedla školku, která probíhala souběžně se svodem, nestihla jsem svod sledovat zblízka a jen jsem z dálky nahlížela. Všechny štěňátka se předvedla v rámci možností dobře, na to že pro většinu se jednalo o první zkušenost s veřejným ukazováním zubů a měřením.

Z Gigihafíků se přijeli ukázat plaví kluci Ares, Akim, Alex a znakatá holčička Airin, z Na3 pak znakatý Acarai, černý Asberry, plavá Atyna, plavý Aiden a znakaté Aerin a Ancorry.

 

Tady jsou výsledky svodu Gigi Haf:

 

Akim pes   plavá 66 cm 5/3a/N3
Alex pes   plavá 65 cm 5/3a
Ares pes   plavá 66 cm 5/3a
Airin fena   černá se znaky 

61 cm
5/2a

Všichni mají krásné svodové kódy, jen u Akimka byl vytknut háčkující ocas.

 

Výsledky svodu Na3:

 

Acarai pes   černá se znaky  66 cm   5/2a
Aiden pes   plavá  66 cm   5/3a
Asberry pes   černá  66 cm   5/1a
Aerin fena   černá se znaky  61 cm   5/2a/A3 vpravo dole P1, méně výrazné znaky na hrudi
Ancorry fena   černá se znaky  61 cm   5/2a/A3 vpravo dole P1
Atyna fena   plavá  60 cm   5/3a/A3 vlevo dole P1

 

U feneček Na3 se zatím neukázaly drobné zoubky P1 dole a Aerince se ještě úplně nevykreslily znaky, ale vše se ještě vyvíjí.

Děkuji všem majitelům, že přijeli i z velké dálky a měla jsem možnost si štěňátka řádně užít- většina z nich se zúčastnila i školky a všichni byli moc šikovní a snaživí. A hlavní pro mě je, že všechna štěňátka mají příjemnou povahu a majitelé mají zájem s nimi pracovat!

Na svod dojela i chovatelka Na3 Terezka Turková společně s maminkou Blackberry a tak jsme zvládli i pár rodinných fotek. Děkuji Terce, že nafotila i polosourozence z Gigi Haf. Fotky od Terezky najdete tady: https://zestarehorejvizu.rajce.idnes.cz/Svod_mladych_vrh_A_Na3_Stepanov_2014#IMG_1545.jpg

 

 

22. - 23. 2. 2014 Výstavní úspěchy Karových potomků a jeho relax výlet

 

Tento víkend se v Brně konala dvoudenní CACIB výstava, kam jsme se vydali podívat na potomky Kara, bohužel komunikace selhala a my jeli v sobotu a děti tam byly v neděli. V sobotu jsem měla konečně tedy čas sledovat celé posuzování a alespoň jsme zafandily s Terezkou tetě Martině Fistungové s Galaxy, které obsadily krásné druhé místo v mladých.

V neděli  k posouzení paní rozhodčí Svobodovou nastoupil Asberry Na3 a Aerin Na3, oba obdrželi krásné posudky a oba shodně známku VN3. Moc děkujeme za prezentaci a budeme se těšit na svodu na viděnou!

Zároveň v dalekém Lotyšsku na svoji první výstavu nastoupil i Anthony Na3 a pod vedením své zkušené majitelky Gunty obsadil nádherné první místo a získal titul BEST PUPPY OF BREED! Moc děkujeme Andrisovi a Guntě za skvělé zprávy!

 

Karo si naproti tomu užíval krásného jarního počasí a vydal se s námi na procházku chřibskými lesy, kde se spokojeně válel v listí (nejspíš místo sněhu), čuchal si a neustále kroužil kolem kočárku a Terezky.

 

 

19. 1. 2014 CACIB Trenčín, Slovensko
       

V neděli jsme vyrazili do blízkého Trenčína, kde Karo nastoupil do třídy otevřené k posouzení panem rozhodčím Zamoyskim z Polska. Karo se předvedl krásně v postoji i v pohybu a obdržel pěkný posudek a ocenění V2, res.CAC.

Za ocenění i slova chvály od pana rozhodčího děkujeme a nezbývá nám než doufat, že příště už tu "smůlu" Karo prolomí a obdrží ten poslední CAC a dokončí šampionát Slovenska.

   

 

16. 1. 2014 Neštěstí nechodí po horách...

 

Dozvěděli jsme se nepotěšující zprávu od majitele Agathy.  Agatha Chloumek onemocněla a musela ji být nasazena antibiotika. Bohužel po měsíci se na utz březost nepotvrdila! Je nám to velmi líto, ale zdraví fenky je nejdůležitější.

 

 

11. 1. 2014 Hovawartí školka v Brně...
 

  V sobotu 11.1 se v Brně konala další školka pro hovawarty. Akce se zúčastnily i děti našeho Kara- znakaté holky Airin GH a Aerin Na3 a černoošek Asberry Na3. Všichni si vyzkoušeli pod dohledem zkušených chovatelů a výcvikářů poslušnost, nácvik měření na svod mladých a také si všichni zkusili obrany. Děkujeme všem za účast a za skvělou péči a čas, který "našim" dětem majitelé věnují.

 

Fotky jsou k vidění zde  https://renatao.rajce.idnes.cz/Hovawarti_skolka_11.1.2014  - děkuji za ně organizátorce akce Renatě Králové. ( Pro orientaci mezi pejsky na fotkách- Aerinin páneček je v maskáčích, Asberryho pán v modré bundě a Airinin páneček má zelenošedou bundu).

 

 
7. 1. 2014 HANÁCKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO a obrovský úspěch Karova syna Arese Gigi Haf...

 

V neděli 5.1.2014 získal na Hanácké národní výstavě v Brně Karův krásný plavý syn Ares Gigi Haf - Resík - ve třídě dorostu u pana rozhodčího Nováka (zakladatel chovu HW) nádherný posudek a ocenění VN1! Třídu dorostu vyhrál v konkurenci 8 pejsků a postoupil do závěrečných soutěží!

 

V závěrečné soutěži o nejkrásnější dorost výstavy již nebyli vybráni do užšího výběru či na příčky nejvyšší, ale důležité je, že se Resík i páneček v kruhu ukázali, vše si vyzkoušeli na vlastní kůži a příště už budou zase o velký kus klidnější.  Jsme na Rese strašně pyšní a děkujeme páníčkovi Honzovi nejen za předvedení ,ale také za skvělou péči!

Výstavy se ve stejné třídě účastnil také další Karův synek černoušek Asberry Na3. Berrošek měl svoji premiéru ve výstavním kruhu a nervozita udělala své a i přes trénink ukazování zubů se na výstavě rozhodl, že zrovna panu rozhodčímu je neukáže a pan rozhodčí ho ocenil známkou Nadějný.  I přes tento první "neúspěch" se páničci nevzdávají a Berryho uvidíme na dalších výstavách, trénink totiž dělá mistry. Děkujeme jim za tento přístup a těšíme se na Berryho na dalších výstavách, kde již jistě zazáří!

Bohužel z výstavy nemáme k dispozici žádné pěkné fotky Karových potomků  a tak je fotka Areska ilustrační z následné procházky.

 

 

6. 1. 2014 Smutná zpráva na začátek roku...

 

Bohužel, i přes úspěšné krytí,  nám dnešní ultrazvuk krásné Ayry ze Starého rejvízu nepotvrdil březost. Je nám to moc líto, jelikož jsme se na štěňátka těšili, ale víme, že příroda je mocná čarodějka, co dokáže potěšit i ublížit! Ayruška neměla štěstí již v předchozích krytích, tak budeme držet pěsti, aby poslední pokus o miminka na jaro chovatelům vyšel...